Belediye Sitesi
  • Haber Başlık : E-DEVLET ÜZERİNDEN AESA ARAZİ RAYİÇ BEDELİ SORGULAMA
  • Haber Konu : E-DEVLET ÜZERİNDEN AESA ARAZİ RAYİÇ BEDELİ SORGULAMA
  • Haber Tarih : 13.10.2023
  • Yazar : Admin
Haber Hakkında
E-DEVLET ÜZERİNDEN AESA ARAZİ RAYİÇ BEDELİ SORGULAMA
Kanunen tanımı, Satılacak taşınmazların 8/9/1983 tarihli ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu veya 29/6/2001 tarihli ve 4706 sayılı Hazineye Ait Taşınmaz Malların Değerlendirilmesi ve Katma Değer Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun hükümlerine göre tespit ve takdir edilen bedeldir, olan rayiç bedelini e-Devlet sistemi üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Rayiç bedeli sorgulamak için şu adımları izleyin;
Öncelikle internet tarayıcınızdan e-Devlet resmi web sayfasını açın.
Eğer kimliğiniz doğrulanmış değilse kimlik bilgilerinizi girerek kimlik doğrulama işlemi yapmanız gerekmektedir.
Kimlik doğrulama işlemi için e-devlet giriş sayfasında ilgili yerlere T.C. kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizi girerek Giriş Yap butonuna tıklayın. (Eğer bir e-Devlet şifresine sahip değilseniz size en yakın PTT şubesine giderek bir e-Devlet şifresi temin edebilirsiniz.)

Ardından çıkan e-devlet ana sayfasında yukarıda arama butonu olan yere tıklayın ve Emlak Vergisi Bildirim Sureti / Rayiç Bedel Sorgulama yazıp arama butonuna basın.
Karşınıza çıkan sayfada taşınmazınızın adresinin bağlı bulunduğu belediyeyi seçin. Belediyemiz yakında bu hizmeti sağlamaya çalışacaktır.
Yönlendirildiğiniz sayfada karşınıza çıkan bilgileri okuyarak bilgilerin aşağısındaki Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum kutucuğunu onaylayın ve Devam Et butonuna basın.
Bu işlemleri doğru bir şekilde yaparak taşınmazınızın rayiç bedelini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Dilerseniz bu bilgilerin bulunduğu sayfayı barkodlu belge olarak e-devlet üzerinden indirebilir ve yazdırarak çıktısını alabilirsiniz. Belge barkodlu olduğundan resmi bir belge yerine geçmektedir.
Belediye Başkanlığı
Fotoğraf Fotoğraf Fotoğraf Fotoğraf
Hızlı Menü